Likvidace

Likvidace společností

Nabízím komplexní služby likvidátora od A až do Z.

Chcete ukončit podnikání a obáváte se náročného procesu likvidace společnosti? 

Nemusíte. S profesionální pomocí půjde vše snadno a bez problémů.

Co znamená likvidace společnosti

Likvidace společnosti = její vymazání z obchodního rejstříku.

Jde o právní postup směřující k ukončení podnikání, vypořádání majetku a vyrovnání dluhů věřitelům. Úspěšná likvidace vede k výmazu z obchodního rejstříku.

Proč likvidaci společnosti potřebujete?

Likvidace společnosti není synonymum pro neúspěch v podnikání. Stačí životní změna, kdy se chcete vydat jiným směrem, posunout někam dál a s původní společností již nechcete být spojováni nebo pro ni nemáte další využití. Co teď?

Nenechávejte společnost ležet ladem, stále by vám přinášela starosti.

Proč likvidovat?

  • Nebudete nadále se společností spojováni.
  • Odpadne administrativní zátěž s neaktivní společností (nutnost podávat nulové daňové přiznání a další komunikace s úřady).
  • Ušetření nákladů (za umístění sídla, za daňového poradce).

Co dělá likvidátor?

Likvidátor je nejdůležitější osobou celého procesu. Na jeho znalostech a zkušenostech závisí úspěch likvidace.

Musí zajistit cca 25 úkonů, při kterých vychází z občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích, z daňového řádu nebo zákona o archivnictví a spisové službě. Během likvidace je jediným člověkem, který může za společnost jednat.

Je proto důležité, aby se likvidátor velmi dobře orientoval v legislativě a také zvládal perfektně jednání s úřady či komunikaci s věřiteli. Neprofesionálně vedená likvidace vás může stát hodně peněz, času i nervů navíc.

Jak dlouho likvidace trvá?

Proces likvidace je velmi individuální, záleží na stavu a velikosti společnosti. Také je třeba dodržet zákonem stanovené lhůty. Orientačně minimálně 3,5 měsíce, spíš však 4-6 měsíců.

Proč likvidovat se mnou?

Likvidaci společností se věnuji od roku 2009. Působím jako právnička s dlouholetou praxí, odborná konzultantka a mediátorka. Mám zkušenosti a potřebné právní znalosti, vždy vycházím klientovi co nejvíce vstříc. Likvidaci provedu kvalitně, v souladu s aktuální legislativou a v co nejkratší možné lhůtě.

Co nabízím

  • Komplexní služby likvidátora - vše vyřídím za vás, vy se nemusíte o nic starat. Běžně komunikuji na dálku, podklady mi můžete zaslat e-mailem. Cena od 35 000 Kč dle druhu právnické osoby a jejího stavu (konečnou cenu, která nebude již navyšována, vám sdělím na základě bezplatné konzultace).
  • Konzultace - chcete si společnost likvidovat sami nebo vás soud jmenoval likvidátorem, ale nejste si jisti, jak na to? Pomůžu i s jednotlivými kroky či přípravou dokumentů. V takovém případě je cena 2000 Kč/hod práce.

Nejste si jisti, zda je likvidace pro vás nejlepším řešení? Myslíte si, že pro vás likvidace není možná? Pospícháte na likvidaci? Ničeho se neobávejte, řešení se vždycky najde. Zavolejte a v rámci 15 minutové konzultace zdarma vše probereme a navrhnu vám různé možnosti řešení.

Hledám řešení, ne problémy. Se mnou likvidace proběhne hladce a úspěšně.